w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Biogazownia w Podlaskiem bez PPP

KUP LICENCJĘ
ANP
Pin It email print

Z przetargu nici. Prywatny biznes uznał procedurę za zbyt uciążliwą. Teraz pomoże Unia albo klaster.

 

Żadna oferta nie wpłynęła w przetargu na budowę biogazowni rolniczej z blokiem kogeneracyjnym w Podlaskiem. Przedsięwzięcie miało być realizowane w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), a zamawiającym była Fundacja Bałtycka Eko-Energetyka (wśród założycieli m.in. Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk). Ofert nie było, co nie znaczy, że projekt nie budzi zainteresowania.

— Zgłosiło się do współpracy około 10 firm, w tym spółki projektowe i oferujące technologię. Wśród nich był podmiot giełdowy. Jednak uznały, że formuła PPP jest zbyt skomplikowana i uciążliwa. Pojawiły się propozycje, by poszukać innych, bardziej konwencjonalnych rozwiązań — ujawnia Andrzej Puślecki, członek rady fundacji.

Co dalej z inwestycją czytaj w dzisiejszym papierowym "Pulsie Biznesu".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na Puls Samorządu

Województwo

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera. Podaj swój email.

Przetargi duże

Przetargi małe