w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Radom wodzi biznes na pokuszenie

KUP LICENCJĘ
DI, PAP
Pin It email print

Zwolnienie z podatków lokalnych, szkolenie kadr, tanie czynsze – to przykłady rozwiązań, które samorządowcy zaoferują przedsiębiorcom.

 

Ułatwić życie biznesmenom – taki jest cel władz mazowieckiego miasta. Pakiety wsparcia mają funkcjonować w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej (RSG).

- Chcemy, aby RSG funkcjonowała jak przedsiębiorstwo usługowe. Chcemy świadczyć na rzecz przedsiębiorców kompleksową usługę, żeby czuli się w naszym mieście jak najlepiej – podkreśla Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta

Pakiety skierowane są do różnych grup odbiorców. Z pakietu „Pionier” mogą skorzystać inwestorzy, którzy chcieliby rozpocząć działalność gospodarczą w Radomiu. Władze miasta proponują im m.in. zorganizowanie giełd pracy, udostępnienie bazy terenów inwestycyjnych, biur i hal (kilkadziesiąt hektarów terenów inwestycyjnych, ponad 5 tys. metrów kw. biur), piętnastoletnie zwolnienia od podatków lokalnych, program stażowy dla studentów, czynsze dzierżawcze za 1 proc., szkolenia kadr i współpracę w ramach tzw. klastra edukacji zawodowej.

Pakiet „Progres” skierowany do firm, które już funkcjonują w Radomiu, ale chciałyby rozwijać działalność, oferuje m.in. pomoc ze strony opiekuna danego projektu.

Pakiet „Mikro” przygotowany z myślą o osobach, które chciałby założyć działalność gospodarczą albo prowadzących mikroprzedsiębiorstwa, przewiduje m.in. konkurs dla młodych osób, których prace dyplomowe są jednocześnie pomysłami na własną firmę oraz konkursy na innowacyjne projekty biznesowe.

Pakiet „Idea” stworzono dla firm zainteresowanych komercjalizowaniem badań naukowych.

- W tym przypadku pomoże nam m.in. Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma specjalna platformę transferu technologii - podkreślił Jerzy Zawodnik.

Dodał, że z myślą o inwestorach, radomski magistrat uruchomił specjalną infolinię obsługiwaną w języku polskim i angielskim.

Zdaniem przedstawicieli firm, które już skorzystały z niektórych form wsparcia ze strony miasta, proponowane pakiety będą pomocne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Grzegorz Starzomski z firmy Supron 3 podkreślił, że jego przedsiębiorstwo korzystało już wielokrotnie z pomocy miasta, m.in. przy budowie hali produkcyjnej.

- Dzięki wsparciu urzędników magistratu, wszelkie negocjacje z gestorami wszelkich mediów, mogliśmy zrealizować bardzo szybko i skutecznie – stwierdził przedsiębiorca.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na Puls Samorządu

Województwo

Newsletter

Zapisz się do bezpłatnego newslettera. Podaj swój email.

Przetargi duże

Przetargi małe